Kontakt
Undervisere

Undervisere i skoleåret 2018-19


Aeji Choi (AC)
Timelærer i orgel

Anders Grankvist Schou (AGS)
Timelærer i orgel

Anne-Katrine Kirst (AKK)
Lærer i sang, taleteknik, stemmelægning

Bente Hogrefe Nielsen (BHN)
Lærer i sang, ensemblesang, korsang

Bjørn E. Rasmussen (BR)
Timelærer i orgel

Bodil Kirstine Westergaard (BW)
Timelærer i hørelære og almen musiklære og klaver

Carsten Popp (CAP)
Timelærer i orgel

Charlotte Dagnæs-Hansen (CDH)
Timelærer i orgel

Dan Kær Nielsen (DKN)
Timelærer i orgel

Egil Kolind (EGK)
Timelærer i orgel

Erik Kolind (EK)
Timelærer i orgel

Eva Bruun Hansen (EBH)
Lærer i sang, ensemblesang

Flemming Chr. Hansen (FCH)
Timelærer i orgel

Finn Evald (FE)
Timelærer i orgel, orgelkundskab og satslære

Hans Westenholz (HW)
Timelærer i orgel

Helle Romdal (HR)
Lærer i sang, stemmelægning, taleteknik

Henrik Bjørnum (HB)
Timelærer i orgel

Henrik Schrøder (HS)
Timelærer i orgel

Jan Lund (JAL)
Lærer i sang

Jens E. Christensen (JEC)
Timelærer i orgel

Jens Ramsing (JR)
Lærer i orgel, klaver

Jes Nysten (JN)
Timelærer i kirke-bibelkendskab

Juddi Winkel (JW)
Lærer i hørelære og almen musiklære

Kasper Beck Hemmingsen (KBH)
Lærer i voksenkorledelse

Katrine I. Kristiansen (KIK)
Timelærer i orgel

Kasper Lykke Hedegaard (KLH)
Timelærer i hørelære

Kirstin Bohn Christensen (KBC)
Timelærer i orgel

Kurt Levorsen (KUL)
Timelærer i orgel

Lasse Ewerløf (LE)
Timelærer i orgel

Lone Bang Hemmeth (LBH)
Timelærer i musikforståelse

Maria Harms (MH)
Timelærer i Salmekundskab

Mathilde Kirknæs (MK)
Timelærer i sang

Mattias Branner (MB)
Timelærer i hørelære

Merethe Lammert Køhl Hansen (MLKH)
Timelærer i orgel

Michael Due (MD)
Timelærer i orgel

Miriam Widmann (MW)
Timelærer i orgel

Niels Henrik Jessen (NHJ)
Timelærer i orgel

Ole Brinth (OB)
Lærer i satslære, liturgik

Pia Boysen (PB)
Lærer i børnekorledelse

Sanne Hjorth Johansen (SHJ)
Timelærer i orgel

Sofie Frost Bondorf (SFB)
Timelærer i kirke-bibelkendskab

Susanne Germer (SG)
Lærer i klaver

Sven Verner Olsen (SVO)
Timelærer i orgel

Sverre Larsen (SVL)
Timelærer i klaver

Søren Gleerup Hansen (SGH)
Timelærer i orgel

Søren Johannsen (SJ)
Timelærer i orgel

Thomas Westenholz (TW)
Lærer i klaver

Aase Reidun Sløgedal (AAS)
Timelærer i klaver